آیپد نسل ۹ با تراشه A13 و قیمت ۳۲۹ دلار معرفی شد

آیپد نسل ۹ با تراشه A13 و قیمت ۳۲۹ دلار معرفی شد

آیپد نسل ۹ در حقیقت ارزان‌ترین و به‌نوعی ابتدایی‌ترین تبلت در خانواده آیپدها محسوب می‌شود. بااین‌حال، آیپدهای استاندارد با توجه به قیمت مناسب و قدرت سخت‌افزاری در خور توجه، برای دانش‌آموزان، دانشجویان و برخی مشاغل کاری بهترین گزینه خواهند بود. اپل دقایقی پیش نهمین نسل از تبلت مذکور را در رویداد کالیفورنیا استریمینگ رونمایی کرد.

با توجه به بازطراحی آیپد مینی، آیپد نسل ۹ تنها بازمانده از زبان طراحی یک دهه پیش اپل محسوب می‌شود؛ چراکه همان‌طور که انتظار می‌رفت، غول دنیای فناوری زبان طراحی آن را تغییر نداده است. اپل بیشتر کانون توجه خود را به بهبودهای پردازشی معطوف کرده است که می‌تواند تجربه کاربری این تبلت را بهبود بدهد.

آیپد ۹ به کالبدی مشابه نسل گذشته آراسته شده است؛ بدین معنی که دستگاه از همان زبان طراحی گذشته و تاچ‌آیدی ادغام‌شده با دکمه‌ی هوم بهره می‌گیرد و همچنان شاهد درگاه لایتنینگ، حاشیه‌های قطور بالا و پایین نمایشگر و لبه‌های گرد هستیم. 

مقاله‌ی مرتبط:

قلب تپنده آیپد جدید کوپرتینویی‌ها را تراشه قدتمند A13 Bionic تشکیل داده است؛ پردازنده‌ای که تا سال‌ها می‌تواند به‌راحتی از پس سنگین‌ترین بازی‌ها و برنامه‌های موجود در سیستم‌عامل iPadOS بربیاید. تراشه مذکور در بطن خود پذیرای ۸٫۵ میلیارد ترانزیستور است و با وجود قدرت پردازشی چشمگیر، مصرف انرژی آن ۴۰ درصد از تراشه A12 کم‌تر است. از دیگر مشخصات این تراشه می‌توان به ۶ هسته و ۴ هسته گرافیکی اختصاصی اپل اشاره کرد.

این مقاله در حال به‌روزرسانی است…

برای مطالعه‌ی تمام مقالات مرتبط به این صفحه مراجعه کنید.
منبع : www.zoomit.ir

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا