نتایج بنچمارک گلکسی S22 پلاس با تراشه اگزینوس 2200 منتشر شد

نتایج بنچمارک گلکسی S22 پلاس با تراشه اگزینوس 2200 منتشر شد

سامسونگ چند ماه پیش اعلام کرده بود که در تراشههای اگزینوس از پردازندههای گرافیکی AMD استفاده خواهد کرد. از همان زمان انتظار میرفت اگزینوس 2200، اولین اگزینوس مجهز به پردازندهی گرافیکی AMD باشد و در سری گلکسی 22 این شرکت عرضه شود.

با انتشار اولین نتایج بنچمارک گلکسی S22 پلاس مجهز به اگزینوس 2200 نگاهی کلی به عملکرد و سرعت پردازش این تراشه خواهیم انداخت:

به گزارش سمموبایل و طبق دادههای گیکبنچ، گلکسی S22 پلاس (با شماره مدل SM-S906B) به تراشه اگزینوس 2200 و رم ۸ گیگابایتی مجهز است. کد تراشه به‌کاررفته در این دستگاه S5E9925 است.

این تراشه در آزمون تک‌هسته‌ای، امتیاز ۱۰۷۳ و در تست چندهسته‌ای امتیاز ۳۳۸۹ کسب کرده است. با توجه به نتایج نه‌چندان خوب این آزمون، می‌توان احتمال داد که از این گوشی در حالت ذخیره انرژی بنچمارک گرفته شده باشد.

مقاله‌های مرتبط:

اگزینوس 2200 پردازندهمرکزی هشت هسته‌‌ای دارد که فرکانس هسته اصلی آن ۲٫۵۹ گیگاهرتز است و سه هسته با عملکرد بالا و سرعت پردازش ۲٫۵ گیگاهرتز و چهار هسته کم‌مصرف با فرکانس ۱٫۷۳ گیگاهرتز دارد

انتظار میرفت در اگزینوس 2200 از معماری ARM v9 و هستههای Cortex-X2 و Cortex-A710 استفاده شده باشد؛ اما طبق نتایج بنچمارک گیکبنچ، معماری بهکاررفته در این تراشه، ARM v8 است.

تراشه جدید سامسونگ از پردازندهگرافیکی AMD با معماری RDNA2 بهره میبرد و مودم 5G یکپارچهدارد.

در پردازنده گرافیکی AMD این تراشه اگزینوس ویژگی‌های نوآورانه مختلفی مانند رهگیری پرتو و سایه‌زنی با نرخ متغیر ارائه شده است.

galaxys22benchmark1

galaxys22benchmark2


با توجه به نتایج بنچمارک، عملکرد این تراشه از A14 Bionic بهتر است؛ اما اپل قرار است به‌زودی تراشه A15 Bionic را معرفی کند و رقابت بین سامسونگ و اپل ادامه‌ خواهد داشت.

درباره نتایج بنچمارک گلکسی S22 پلاس و اگزینوس 2200 چه نظری دارید؟ آیا اپل A15 Bionic عملکردی بهتر از این تراشه ارائه خواهد کرد؟ 

منبع : www.zoomit.ir

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا