مارک گرمن: اپل واچ سری ۷ حسگر سنجش فشار خون نخواهد داشت

مارک گرمن: اپل واچ سری ۷ حسگر سنجش فشار خون نخواهد داشت

گزارش اخیر نشریه Nikkei Asia نشان می‌دهد اپل واچ سری ۷ با مشکلاتی در فرایند تولید مواجه شده است که ظاهرا دلیل اصلی آن به پیچیدگی به‌کارگیری حسگرهای جدید سنجش فشار خون در طراحی جدید این سری از ساعت‌های هوشمند اپل مربوط می‌شود. دیری نپایید که بلومبرگ نیز گزارش مبنی‌بر مشکلات تولید اپل واچ سری ۷ را تأیید کرد؛ اما مارک گِرمن و دبی وو، تحلیگران نام‌‌آشنای بلومبرگ، اشاره‌ای به استفاده از حسگرهای سنجش فشار خون نکردند.

اکنون، گِرمن با ارسال تویبتی خاطرنشان کرده است که هیچ بختی برای مجهزشدن اپل واچ سری۷ به قابلیت و حسگرهای مذکور وجود ندارد و اپل احتمالا حسگر افتادن، سنجش اکسیژن خون، حسگر ضربان قلب الکتریکی و حسگر اپتیکال ضربان قلب نسل دوم، قطب‌نما، ارتفاع‌سنج را حفظ و به‌منظور افزایش شارژدهی از ارائه حسگرهای جدید صرف‌نظر خواهد کرد.

این امر  بدان‌معنا نیست که مدل‌های آینده اپل واچ هیچ‌وقت به قابلیت پایش فشار خون مجهز نمی‌شوند؛ چراکه در اوایل سال جاری مشخص شد اپل بزرگ‌ترین مشتری راکلی فوتونیکس محسوب می‌شود که حسگرهای اپتیکال غیرتهاجمی را برای تشخیص چندین معیار سلامت مرتبط با خون، ازجمله فشار خون، قند خون و سطح الکل خون تولید می‌کند.

در پرونده‌های این شرکت آمده است که در دو سال گذشته، بیشترین درآمدش از اپل حاصل شده و توافق‌نامه تولید و توسعه مداومی با این اپل منعقد کرده است که طبق آن، انتظار می‌رود درآمدش در سالیان متمادی تضمین شود.

با‌‌توجه‌‌به رشد راکلی فوتونیکس و همکاری اپل با این شرکت، بسیار محتمل است که فناوری حسگرهای بیولوژیکی این شرکت دیر یا زود در اپل واچ استفاده شود و قابلیت‌های جدیدی برای ساعت‌های هوشمند اپل به‌ارمغان بیاورد. راکلی پیش‌از‌این گفته بود حسگر یادشده می‌تواند سال آینده در ساعت‌های هوشمند مصرفی و سایر لوازم الکترونیکی تعبیه شود که تقریبا با عرضه مدل‌های اپل واچ سری ۸ هم‌سو است.

اپل احتمالا در هفته‌های آتی جدیدترین نسل ساعت‌های هوشمندش را با نام احتمالی اپل واچ سری ۷ رونمایی خواهد کرد. انتظار می‌رود این گجت ابعاد ۴۱ و ۴۵ میلی‌متری داشته باشد و به شاسی کاملا بازطراخی‌شده با لبه‌های تخت مزین شود. حاشیه‌های کمتر به افزایش ابعداد نمایشگر منجر خواهد شد و تراشه S7 قلب تپنده آن خواهد بود.

برای مطالعه تمام مقالات مرتبط با اپل واچ به این صفحه مراجعه کنید.
منبع : www.zoomit.ir

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا