آنر از شیائومی و اپل در بازار چین سبقت گرفت

آنر از شیائومی و اپل در بازار چین سبقت گرفت

بر اساس گزارش CINNO Research و ChinaDaily، آنر توانست با پشت سر گذاشتن شیائومی و اپل به‌عنوان سومین برند تولیدکننده گوشی هوشمند در چین، پشت سر اوپو و ویوو قرار بگیرد.

در این گزارش آمده است که در بازار گوشی‌ هوشمند چین، اوپو و ویوو به ترتیب با فروش ۵٫۶ و ۵٫۳ میلیون دستگاه در جایگاه‌های اول و دوم قرار گرفته‌اند. پس از آنر، شیائومی با فروش ۳٫۹ میلیون دستگاه و اپل با به فروش رساندن ۳ میلیون دستگاه در چین، توانستند رتبه‌های بعدی را در اختیار بگیرند.

آنر در حالی به جایگاه سوم بازار چین دست پیدا کرده است که سال گذشته توسط برند مادر یعنی هواوی به فروش رسید و همین باعث به وجود آمدن مشکل در زمینه تأمین برای شرکت شد. پس از استقلال کامل آنر از هواوی، این شرکت تنها سه درصد از سهم بازار چین را در اختیار داشت؛ اما در ادامه، توانست با پایدار کردن زنجیره تأمین خود، به روند رو به رشد دست پیدا کند. آنر اخیرا سری مجیک ۳ را برای ورود به بخش محصولات پریمیوم بازار گوشی‌ هوشمند معرفی کرده است.

مقاله‌های مرتبط:

از سوی دیگر، CINNO Research گزارش می‌کند که بازار طی ماه گذشته شاهد رشد تقاضا بود که در آن، فروش گوشی‌ هوشمند به اندازه ۲۸٫۶ درصد رشد سالانه تجربه کرد و ۲۶٫۶۸ میلیون دستگاه گوشی هوشمند به فروش رسید.

به نظر می‌رسد قابلیت پشتیبانی از 5G در گوشی‌های هوشمند دلیل اصلی این افزایش تقاضا به شمار بیاید. در واقع گوشی‌های 5G در مجموع ۷۹٫۹ درصد فروش را در اختیار دارند و ۲۲٫۸۳ میلیون دستگاه را شامل می‌شوند.

علاوه بر این، شرکت‌های سازنده تراشه در این بازار وضعیت خوبی داشته‌اند. مدیاتک در این مدت شاهد رشد قابل توجهی در آمار فروش خود بود و نسبت به سال گذشته ۱۱۸٫۳ درصد رشد تجربه کرد. در ماه جولای ۲۰۲۱، این شرکت بیش از ۱۰٫۲ میلیون واحد تراشه به فروش رساند. در این حوزه، کوالکام همچنان جایگاه نخست را در اختیار دارد.

فکر می‌کنید با عرضه سری گوشی‌های پریمیوم آنر مجیک ۳، این برند می‌تواند روند رو به رشد آمار فروش خود را همچنان حفظ کند و به اوپو و ویوو در بازار چین نزدیک‌تر شود؟

منبع : www.zoomit.ir

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا