جلسه مجلس برای بررسی صلاحیت کابینه انتخابی رئیس‌ جمهور آغاز شد

جلسه مجلس برای بررسی صلاحیت کابینه انتخابی رئیس‌ جمهور آغاز شد

جلسه صحن علنی مجلس برای تعیین صلاحیت وزرای پیشنهادی ابراهیم رییسی، صبح امروز ۳۰ مردادماه آغاز شد. رئیس‌ جمهور در ابتدای این جلسه با تأکید بر جوان‌گرایی در انتخاب اعضای کابینه دولت، اذعان کرد که فناوری‌های نرم و نوآوری و رشد کسب و کارها مورد توجه قرار گرفته‌اند.

به‌ گفته‌ی رییسی، انتخاب عیسی زارع‌پور بر مبنای دانش و تخصص و تجربه او در این زمینه صورت گرفته است؛ رییسی در دفاع از وزیر پیشنهادی خود برای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود:

ایشان در دهه ۸۰ تجربه فعالیت در حوزه ICT را دارند و هم این چند سالی که با من در دستگاه قوه‌ قضائیه بودند، تجربه موفقی داشتند. هوشمندسازی، شفافیت، فعال کردن اقتصاد فضای مجازی جزو برنامه‌های وزارت ارتباطات است. با شناختی که از آقای زارع‌پور داریم، ایشان می‌توانند این اهداف را با تخصص و تجربه‌ای که دارند انشاءلله به نتیجه برسانند.

ابراهیم رییسی در صحن علنی مجلس برای رای اعتماد به اعضای کابینه

نمایندگان موافق و مخالف با کابینه‌ی پیشنهادی، امروز به‌نوبت سخنان خود را بیان و نسبت به برنامه‌های رئیس‌جمهوری و تمام وزرای پیشنهادی اعلام نظر می‌کنند. پس از بررسی برنامه‌های تمام ۱۹ وزیر طی روزهای آینده، رای‌گیری برای تأیید یا رد صلاحیت وزرا انجام می‌شود.

طی روزهای گذشته، افراد و نهادهای مختلف از انتخاب عیسی زارع‌پور به‌عنوان وزیر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات حمایت کرده‌اند. مخابرات و سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور هفته گذشته در بیانیه‌هایی جداگانه حمایت خود را از او و برنامه‌هایش اعلام کرده‌اند.

زارع‌پور متولد سال ۱۳۵۸ است. تحصیلات او کارشناسی ارشد مهندسی کام‍پیوتر، گرایش نرم‌افزار از دانشگاه صنعتی شریف است و دکتری علوم و مهندسی کامپیوتر خود را از دانشگاه نیوساوت ولز استرالیا، پسادکتری از دانشگاه‌های نیوساوت ولز استرالیا و صنعتی شریف دارد. به دلیل جوان بودن زارع‌پور، او کارنامه کاری مفصلی در حوزه ICT ندارد؛ اما پیش از قوه قضائیه به‌عنوان اولین رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد در دولت محمود احمدی‌نژاد فعالیت می‌کرد و به وزرای بهداشت و ارتباطات در دولت دهم نیز مشاوره می‌داد.

خبر در حال به‌روزرسانی است…

منبع : www.zoomit.ir

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا