اعتبار ایلان ماسک باعث احیای بنیاد دوج کوین پس از شش سال شد

اعتبار ایلان ماسک باعث احیای بنیاد دوج کوین پس از شش سال شد

توسعه‌دهندگان اصلی دوج کوین که به دنبال تبدیل این رمزارز به روشی برای پرداخت در سطح جهان هستند، احیای بنیاد دوج کوین را اعلام کردند. هیئت مشورتی جدید طبق اعلام این بنیاد شامل ایلان ماسک، هم‌بنیان‌گذار اتریوم، ویتالیک بوترین و جرد بیرچال است.

سه عضو برجسته‌ی جامعه‌ی دوج کوین یعنی گری لاشنس، ینس ویکرز و تیموتی استبینگ به همراه توسعه‌دهندگان اصلی یعنی میکی لومین و راس نیکول، جزو هیئت مدیره‌ی بنیاد هستند.

نیکول قبل از اعلام این خبر، به دیکریپت گفت: «این امر باعث جایگزینی توسعه‌دهندگان فعلی نمی‌شود؛ اما ساختاری برای استخدام اعضای تمام‌وقت شامل مهندسان، برای کار روی دوج کوین فراهم خواهد کرد.»

خبری مهم درباره‌ی بنیاد دوج کوین

از طریق این لینک سری به صفحه‌ی هیئت مشاوران بزنید. 

تعدادی از افرادی که شاید بشناسید، در این گروه هستند.

شیبِتوشی ناکاموتو (BillyM2k@)، سه‌شنبه ۲۶ مرداد.

در این اعلامیه آمده است: «ما دوج کوین هستیم؛ جنبش کریپتویی اتفاقی که باعث لبخند مردم می‌شود. هدف، توسعه‌ی ارزی برای مردم است.»

اما به گفته‌ی نیکول، دوج کوین اگرچه اعلامیه و وب‌سایت دارد؛ اما برخلاف سایر رمزارزها همچون اتریوم و کاردانو، هنوز نهاد حقوقی نیست. این رمزارز  هنوز در حال کار روی جزئیات نهایی است و فعلاً اداره‌ی مرکزی یا نقشه‌ی راهی ندارد.

ایلان ماسک از زمان انتخاب صوری به‌عنوان مدیرعامل دوج کوین توسط کاربران در سال ۲۰۱۹، به تیم توسعه‌دهندگان اصلی مشاوره می‌دهد. هدف آن‌ها تبدیل این رمزارز که ابتدا به‌عنوان شوخی ساخته شده بود، به روشی قابل اعتماد برای پرداخت است و برای تحقق این هدف، توسعه‌دهندگان، تیمی خارق‌العاده از مشاوران را تشکیل داده‌اند.

مقاله‌های مرتبط:

ماسک توسط جرِد بیرچال، معاون قبلی شرکت مورگان استنلی، معرفی شد. بیرچال جزو هیئت مدیره‌ی «بنیاد ماسک» و یکی از مدیران تسلا و اسپیس ایکس است.

بیلی مارکوس که دوج کوین را همراه جکسون پالمر بنیان‌گذاری کرد، ویتالیک بوترین و ماکس کلر عضو هیئت مشورتی است.

خیلی‌ها باور داشتند که احتمال حضور بوترین در این هیئت ضعیف است؛ اما او در چند مدت اخیر رویکردی مثبت در قبال دوج کوین داشته و حتی اعلام کرده که از فروش دوج کوین سود کرده است.

منبع : www.zoomit.ir

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا