مسیر یادگیری زبان انگلیسی از صفر با ایران کمبریج 

یادگیری زبان انگلیسی در ابتدا برای زبان‌آموز دشوار است. به‌عبارت‌دیگر، اولین مرحله اغلب سخت‌ترین مرحله است؛ اما به‌محض تسلط، مهارتتان در زبان انگلیسی بی‌نظیر خواهد بود. شما به‌عنوان زبان‌آموز می‌توانید روزانه ساعاتی را برای مطالعه زبان انگلیسی صرف و به‌مرور مدت زمان مطالعه را بیشتر کنید. در ابتدا، الفبای انگلیسی را یاد بگیرید و سپس به‌سراغ ضرب‌المثل‌ها و بخش‌های دیگر بروید. با کارکردن روی اصول اولیه، می‌توانید در مسیرآموزشی موفق باشید.

نقطه شروع یادگیری زبان انگلیسی درآموزشگاه ایران کمبریج

ممکن است تاکنون بارها مسیر یادگیری زبان انگلیسی را شروع کرده باشید؛ ولی به موفقیت نرسیده باشید. باید بگوییم به‌احتمال خیلی زیاد روش آموزش زبانتان اشتباه بوده است. ما در آموزشگاه ایران کمبریج شما را راهنمایی می‌کنیم تا مسیر درست آموزش زبان انگلیسی را انتخاب و آن را طی کنید. روش یادگیری همه افراد لزوما یکسان نیست؛ چرا‌که افراد مختلف تفاوت‌های فردی زیادی با یکدیگر دارند و هر کس متناسب با شرایط زندگی‌اش می‌تواند مسیر یادگیری را انتخاب کند.

یادگیری الفبای حروف انگلیسی

شاید این سؤال ذهن شما را درگیر کرده باشد: یادگیری زبان انگلیسی را از کجا شروع کنیم؟ در پاسخ باید بگوییم یادگیری حروف الفبا می‌تواند نقطه شروع یادگیری زبان انگلیسی باشد. زبان انگلیسی از با حرف A شروع می‌شود و به حرف Z ختم می‌شود. برای یادگیری حروف الفبا می‌توانید از آهنگ ساده ABC استفاده کنید. در یادگیری حروف علاوه‌بر شکل نوشتاری، باید به شکل تلفظ آن نیز دقت کنید؛ چرا‌که برای خواندن و فهم کلمه‌ها و متن‌ها به تلفظ درست نیاز خواهید داشت. علاوه‌بر حروف ، اعداد را نیز به زبان انگلیسی یاد بگیرید.

یادگیری گرامر ساده

گرامر یکی از بخش‌های مهم در یادگیری زبان انگلیسی است. با کمک گرامر می‌توانید جملات کاملی بسازید و با افراد دیگر ارتباط برقرار کنید. شاید در نقطه شروع یادگیری زبان انگلیسی، گرامر سخت‌ترین بخش یادگیری زبان انگلیسی باشد؛ اما اگر روش درستی برای یادگیری گرامر انتخاب کرده باشید، به‌هیچ‌عنوان سخت نخواهد بود. در‌حال‌حاضر، وب‌سایت‌های زیادی زبان انگلیسی را آنلاین آموزش می‌دهند. با کمک‌گرفتن از این وب‌سایت‌ها یادگیری زبان انگلیسی برایتان راحت‌تر خواهد بود..

یادگیری لغات کاربردی انگلیسی

یادگیری لغات و کلمات جدید باید با برنامه و منظم باشد. شما نمی‌توانید به‌یک‌باره انبوهی از لغات را به‌خاطر بسپارید؛ چراکه این کار خسته‌کننده خواهد بود و نتیجه ایدئالی نخواهد داشت و باعث می‌شود در نقطه شروع یادگیری زبان انگلیسی در جا بزنید و در مدت کوتاهی لغات را فراموش کنید و یادگیری لغات به‌مراتب برایتان سخت‌تر شود. برای یادگیری لغات کافی است به نکات زیر توجه کنید:

  • ابتدا کلمات و لغاتی را یاد بگیرید که هم به‌عنوان اسم و هم به‌عنوان فعل عمل می‌کنند.
  • کلماتی با معانی متعدد را یاد بگیرید.
  • کلمات یکسان با زبان مادری‌تان را یاد بگیرید.
  • کلمات هم‌خانواده را یاد بگیرید.
  • اگر کلمات را به‌تنهایی یاد بگیرید، در مدت کوتاهی آن را فراموش خواهید کرد؛ از‌این‌رو، در نقطه شروع یادگیری زبان انگلیسی کلمات را در قالب جملات یا متن بیاموزید.
  • کلمات را به‌همراه مثال بیاموزید؛ زیرا با مثال‌های جالب و کاربردی کلمات ملکه ذهنتان می‌شوند.

تقویت مهارت شنیدن

یکی از روش‌های یادگیری زبان انگلیسی تقویت مهارت شنیداری زبان انگلیسی است. سعی کنید به رادیو انگلیسی گوش دهید و اخبار و فیلم‌های انگلیسی را ببینید. با خود دفترچه یادداشتی به‌همراه داشته باشید و جملات و کلماتی را یادداشت کنید که متوجه نمی‌شوید. ترس از یادگیری زبان انگلیسی مانعی بزرگ برای زبان‌آموز است؛ بنابراین، به‌هیچ‌عنوان نباید از یادگیری زبان انگلیسی بترسید. زبان انگلیسی را در دنیای واقعی یاد بگیرید و از پرسیدن خجالت نکشید.

یادگیری قیدها و صفات

در نقطه شروع یادگیری زبان انگلیسی باید قیدها و صفات را یاد بگیرید. قید‌ها و صفات کاربرد متفاوتی دارند و یادگیری آن‌ها برای افراد مبتدی لازم است. بهتر است قیدها و صفات را درکنار فعل بیاموزید. بعد از آن همه افعال و صفات و قیدها را در جمله به‌کار بگیرید تا مفهوم و کاربردشان را به‌خوبی یاد بگیرید. یکی از روش‌های یادگیری، استفاده از آموزش آنلاین زبان انگلیسی است و شما به‌راحتی می‌توانید قیدها و صفات را بیاموزید.

آموزش آنلاین زبان انگلیسی

در‌حال‌حاضر، با پیشرفت تکنولوژی دیگر نیازی به شرکت در کلاس‌های حضوری نیست و آموزش آنلاین زبان انگلیسی راهی جدید پیش روی زبان‌آموزان قرار داده است که می‌تواند نقطه شروع یادگیری زبان انگلیسی باشد.

اگر شما هم به آموزش آنلاین علاقه‌مندید، می‌توانید از وب‌سایت‌های آنلاین آموزش زبان انگلیسی کمک بگیرید. این وب‌سایت‌ها از نرم‌افزارهای کلاس آموزش مجازی بهره می‌برند و زبان انگلیسی را در قالب صوت، تصویر، فیلم و پی‌دی‌اف آموزش می‌دهند. شما می‌توانید از امکانات این وب‌سایت‌ها استفاده کنید و در یادگیری زبان انگلیسی موفق شوید. با وجود وب‌سایت‌های آنلاین دیگر به حضور در کلاس‌ها نیازی ندارید و در هر ساعت از شبانه‌روز می‌توانید زبان انگلیسی را یاد بگیرید.

آموزش زبان انگلیسی ازطریق فیلم

تماشای فیلم برای نقطه شروع یادگیری زبان انگلیسی نه‌تنها مؤثر نیست؛ بلکه کسل‌کننده است. مسیر یادگیری زبان انگلیسی باید هدفمند و مناسب باشد. برای اینکه مشاهده فیلم و سریال به تقویت یادگیری زبان انگلیسی کمک کند، باید به نکاتی توجه کرد. برای مثال، فیلم‌هایی که انتخاب می‌کنید، باید متناسب با سطح زبان شما باشد.

در شروع یادگیری بهتر است فیلم‌های ساده را ببینید و بعد از اینکه سطح زبانتان پیشرفت کرد، به‌سراغ تماشای فیلم‌های ‌هالیوودی بروید. نکته مهم دیگر اینکه فیلم‌هایی را انتخاب کنید که به آن‌ها علاقه‌منید تا از تماشای آن‌ها لذت ببرید. شما می‌توانید روزانه مدت زمانی را صرف تماشای فیلم کنید و هم‌زمان با مشاهده آن‌ها از کتاب‌های آموزشی استفاده و نکات مهم را بازیابی کنید.

با استفاده از سایت آنلاین آموزش زبان https://www.ircambridge.com/ می‌توانید مهارت‌های خواندن و نوشتن و مکالمه را تقویت کنید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا