مهاجرت به کانادا با موسسه دریچه مهاجرت

به‌عنوان بخشی از رویکرد چندمرحله‌ای کانادا برای کاهش اقدامات مرزی و محدودیتها، مسافرانی که بهطور کامل واکسینه شدهاند و از محدودیتهای سفر معاف هستند، نیازی به قرنطینه نخواهند داشت. همچنین نیاز به انجام تست کووید 19 در روز هشتم ورودشان ندارند. این سیاست جدید از تاریخ ۵ جولای ۲۰۲۱، ساعت ۱۱:۵۹ شب به وقت منطقه زمانی شرقی (EDT) آغاز میشود.

مسافران واکسینه شدهای که پیش از این تاریخ به کانادا میآیند همچنان نیاز به قرنطینه دارند.

کاناداییها، افراد دارای اقامت دائم و اعضای خانواده آنها و همچنین برخی از کارگران خارجی موقت و دانشجویان بینالمللی که در یک مؤسسه آموزشی دارای برنامه مقابله با کووید 19 نام‌نویسی کردهاند، از این محدودیتها مسافرتی معاف هستند. علاوه بر این، دارندگان تأییدیه اقامت دائم (COPR) دارای اعتبار نیز جزو افراد معاف محسوب میشوند و میتوانند به کانادا سفر کنند.

وزیر بهداشت کانادا Patty Hajdu گفته است که کانادا در حال کار روی «اثبات واکسیناسیون» است که توسط دولت فدرال پذیرفته خواهد شد. برای اینکه در کانادا یک فرد کاملاً واکسینه شده در نظر گرفته شوید، باید واکسنهای مورد تأیید دولت کانادا را دریافت کنید. این بدین معنا است که شما باید حداقل ۱۴ روز پیش از ورود به کانادا، دو دوز از یکی از واکسنهای فایزر، مدرنا، آسترازنکا، یا یک دوز از واکسن جانسن یا ترکیبات تأییدشده را دریافت کرده باشید.

اگر شما دو دوز از واکسن را در دو استان مختلف دریافت کردهاید، مطمئن شوید که مدارک مورد نیاز هر دو دوز را به همراه دارید.

اگر بهزودی قصد سفر به کانادا را دارید، دانستن این نکات مهم است.

پیش از سفر به کانادا

شما باید در خصوص قرنطینه خود، پیش از ورود به کانادا برنامهریزی کنید. این مورد در خصوص کسانی است مراحل واکسیناسیون را بهطور کامل پیش سر نگذاشتند. ظرف ۷۲ ساعت پیش از ورود به کانادا باید یک آزمایش کووید 19 بدهید. همچنین باید پیش از ورود به کانادا نیز برای تست کووید 19 پیش ثبت نام کنید.

مطمئن شوید که اپلیکیشن موبایلی ArriveCAN را دانلود کردهاید. شما باید جزییات زیر را در این اپلیکیشن وارد کنید:

  • اطلاعات تماس و مسافرت
  • برنامه قرنطینه
  • تاریخچهای از مسافرتهای ۱۴ روز اخیر
  • اثبات واکسیناسیون به زبان انگلیسی یا فرانسوی
  • خودارزیابی علایم کووید 19
  • تأیید نتیجه منفی یا مثبت آزمایش کووید 19 که بین ۱۴ تا ۹۰ روز پیش از سفر انجام‌شده باشد

حتماً مدارک خود را به همراه داشته باشید. این مدارک شامل اثبات واکسیناسیون به‌صورت دیجیتال یا کاغذی نیز میشود. اپلیکیشن ArriveCAN را میتوانید از Apple App Store یا Google Play Store دانلود کنید.

اگر گوشی هوشمند ندارید یا در هنگام سفر دیتا ندارید، میتوانید اطلاعات مورد نیاز را در وبسایت ArriveCAN وارد کنید و هنگام ورود به مرز کانادا، یک نسخه چاپی و تصویری از اطلاعات را با خود همراه داشته باشید.

هنگامی که به کانادا آمدید ممکن است از شما اطلاعات و مدارک خواسته شود. این اطلاعات و مدارک شامل تست منفی کووید 19 و اثبات واکسیناسیون نیز میشود.

هنگامی که به یک افسر مرزی میرسید، مطمئن شوید که اطلاعات ArriveCAN را روی گوشی خود آماده کردهاید. ممکن است از شما خواسته شود تا این اطلاعات به مأمور مرزی نشان داده شود. همچنین باید به سؤالات واجد شرایط بودن، غربالگری سلامتی و سؤالات مرتبط با واکسیناسیون پاسخ دهید.

درصورتی‌که سرویسهای آزمایش در هنگام ورود در دسترس باشد، باید یک آزمایش کووید 19 در همان محل ورود بدهید. در غیر این صورت از شما خواسته میشود تا هنگامی که به مقصد نهایی خود رسیدید، با استفاده از یک کیت آزمایش خانگی این کار را انجام دهید. اگر دارای علائم کووید 19 باشید یا اگر مشخص شود که از محدودیتهای مسافرتی معاف نیستید، باید بر اساس دستورالعملهای مأموران دولت اقدام کنید.

پس از ورود به کانادا

اگر از محدودیتهای مسافرتی معاف هستید، علائمی از داشتن ویروس نشان نمیدهید و کاملاً واکسینه شدهاید، نیازی به اقامت در هتل مورد تأیید دولت برای قرنطینه ندارید. همچنین در بیرون از هتل نیز نیاز به قرنطینه ندارید و آزمایش روز هشتم نیز دیگر نیازی نخواهد بود.

کانادا واکسن تأییدشده‌ای برای کودکان کمتر از ۱۲ سال ندارد. کودکانی که وارد کانادا میشوند ممکن است نیاز به قرنطینه خانگی داشته باشند. این کودکان نیازی به ماندن در هتل ندارند.

اگر به دلایل پزشکی قادر به دریافت واکسن نیستید، همچنان باید قرنطینه را به‌طور کامل پشت سر بگذارید و در روز هشتم نیز آزمایش کووید 19 دهید. این مورد برای افراد بالای ۵ سال است. اگر در هنگام ورود آزمایش کووید 19 خود را کامل نکرده‌اید و به جای آن یک کیت آزمایش خانگی گرفتید، باید آزمایش را کامل کرده و آن را به آزمایشگاه بفرستید. درصورتی‌که نتیجه آزمایش مثبت باشد باید خود را قرنطینه کرده و از دیگران دور شوید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا