جدول جدید خاموشی‌های احتمالی برق پایتخت منتشر شد

شرکت توزیع برق تهران بزرگ جدول جدید خاموشی‌های احتمالی پایتخت را منتشر کرد. این شرکت اعلام کرده با توجه به بالا رفتن دمای هوا و باوجود تمامی اقدامات فنی انجام شده، لازم است خاموشی‌های موقت و نوبت‌بندی شده اعمال شود تا از بروز خاموشی گسترده در تهران بزرگ جلوگیری به‌عمل بیاید.

شرکت توزیع برق تهران از پایتخت‌نشینان درخواست حداکثر صرفه‌جویی ممکن در مصرف برق به‌خصوص در ساعت ۱۲ تا ۱۸ را کرده است؛ همچنین توصیه کرده که مردم به‌صورت هم‌زمان از وسایل برقی پر مصرف استفاده نکنند. درانتها یادآوری شده که درصورت همکاری مشترکان برق شهر تهران و تأمین شدن انرژی مورد نیاز شبکه، خاموشی اعمال نخواهد شد.

زمان‌بندی خاموشی‌های احتمالی از روز سه‌شنبه تا پنج‌شنبه به شرح زیر اعمال شده است؛ هرچند امروز ساکنان پایتخت شاهد قطع برق در ساعات متفاوتی بودند:

جدول زمانبندی ساعات قطع برق در شهر تهران از سه شنبه تا پنج شنبه

شهروندان تهرانی می‌توانند برای مشاهده زمان‌بندی دقیق‌تر منطقه خود به این آدرس و برای آگاهی از زمان خاموشی‌ها بر اساس نقشه جغرافیایی به این آدرس مراجعه کنند.

سخنگوی صنعت برق درخصوص افزایش حوادث در شبکه توضیح داده که در حال حاضر تمامی تاسیسات صنعت برق شامل نیروگاه‌ها، خطوط انتقال و شبکه‌های توزیع به‌صورت پرفشار در حال استفاده هستند و همین موضوع حوادث را در شبکه افزایش می‌دهد.

مقاله‌های مرتبط:

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، مصطفی رجبی مشهدی افزود:

وقتی مصرف برق بیش‌ازپیش‌بینی‌ها افزایش می‌یابد، نمی‌توانیم خاموشی‌ها را براساس جدول زمانبندی اعمال کنیم و اضافه بر این، در این شرایط حوادث شبکه هم افزایش می‌یابد که خاموشی‌های برنامه‌ریزی نشده را به‌دنبال دارد.

سخنگوی صنعت برق همچنین از افزایش واردات برق به کشور تا ۶۵۰ مگاوات خبر داد که شرایط را تاحدودی بهبود می‌دهد. به‌گفته رجبی مشهدی، اداره هواشناسی اعلام کرده که تا حدود یک هفته آینده شاهد تداوم گرما در کشور هستیم، این درحالی است که هر یک درجه افزایش دمای هوا باعث بالارفتن ۱۵۰۰ مگاواتی مصرف برق می‌شود و تأمین این میزان برق که به نیاز مصرف افزوده می‌شود، در شرایط کنونی بسیار سخت است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا