اپل نسخه جدید Safari Technology Preview را منتشر کرد

روز گذشته اپل به‌روزرسانی دیگری برای Safari Technology Preview منتشر کرد که در واقع، نسخه آزمایشی مرورگر سافاری اپل برای macOS و با هدف توسعه‌دهندگان است. این یک نگاه اولیه به فناوری‌ها و ویژگی‌هایی است که شاید در نسخه‌های بعدی این مرورگر گنجانده شود. مرورگر آزمایشی یادشده در سال ۲۰۱۶ با هدف جمع‌آوری بازخورد از توسعه‌دهندگان و کاربران در مورد روند توسعه مرورگر اصلی رونمایی شد.

مقاله‌های مرتبط:

سافاری تکنولوژی پریویو می‌تواند هم‌زمان با مرورگر سافاری اجرا شود و درحالی‌که برای توسعه‌دهندگان طراحی شده است، برای بارگیری نیازی به حساب توسعه‌دهنده ندارد. غول دنیای فناوری نسخه‌ی ۱۲۷ مرورگر یادشده را منتشر کرده است که شامل رفع اشکال و بهبود عملکرد برای زبان برنامه‌نویسی CSS، پیمایش، جاوا اسکریپت، WebRTC، قابلیت دسترسی و رندر، WebAPI و… است. نسخه مذکور بر اساس به‌روزرسانی Safari 15 موجود در macOS Monterey ساخته شده و شامل چندین ویژگی جدید سافاری است. در این به‌روزرسانی یک نوار جدید با پشتیبانی از تب‌های گروهی برای سازماندهی بهتر تب‌ها، همراه با پشتیبانی بهتر از افزونه‌های سافاری وجود دارد.

نوشته‌های آنی (Live Tex) یکی دیگر از قابلیت‌های جدید است که به کاربران امکان انتخاب و تعامل با تصاویر موجود در وب را می‌دهد؛ اما باید به این نکته توجه داشت که برای بهره‌گیری از آن، به مک اواس مانتری و کامپیوتر مک مجهز به پردازنده اپل سیلیکون (M1) نیاز است. افزون بر این، این به‌روزرسانی از قابلیت Quick Note برای اضافه کردن پیوندها و موارد برجسته سافاری برای به‌ خاطر سپردن اطلاعات و ایده‌های مهم پشتیبانی می‌کند. از سایر ویژگی‌های جدید می‌توان به بهبود WebGL 2 و HTML اشاره کرد.

به‌روزرسانی مرورگر آزمایشی سافاری برای macOS بیگ‌سر و مانتری از طریق مکانیسم به‌روزرسانی نرم‌افزار در بخش System Preferences برای افرادی که مرورگر را بارگیری کرده‌اند، در دسترس است.

برای مطالعه‌ی تمام مقالات مرتبط با اپل به این صفحه مراجعه کنید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا