امکان انتقال تب‌ها به دستگاه‌های دیگر به مرورگر مایکروسافت اج اضافه شد

یکی از برنامه‌هایی که مایکروسافت برای نرم‌افزارهای مختلف خود طی سال‌های گذشته در پیش گرفته است، امکان اشتراک‌گذاری ساده‌تر و سریع‌تر محتوا میان دستگاه‌های مختلف بوده که به نظر می‌رسد این ویژگی از این پس در اختیار کاربران مرورگر اج قرار می‌گیرد. WindowsCentral در گزارشی به امکانات جدید مرورگر مایکروسافت اج پرداخته که یکی از آن‌ها، امکان اشتراک‌گذاری تب‌های مرورگر در دستگاه‌های مختلف کاربر است.

گفته می‌شود این ویژگی در حال حاضر تنها برای برخی از کاربران قابل دسترسی است و انتظار می‌رود به‌زودی در اختیار تمامی کاربران مرورگر مایکروسافت اج قرار گیرد. ویژگی مورد نظر اجازه می‌دهد تبی را در مرورگر اج، به دستگاه دیگر مانند کامپیوتر شخصی یا گوشی هوشمند ارسال کنید. ردموندی‌ها در نظر دارند با چنین اقدامی تعامل نسخه‌ی دسکتاپ مرورگر اج و نسخه‌ی موبایل یا اج کاناری افزایش یابد.

برای استفاده از این ویژگی کافی است در بخش آدرس بار راست کلیک و آیکون ارسال این صفحه (Send this page) را انتخاب کنید؛ یا روی صفحه راست کلیک کنید و گزینه‌ی Send page to را برگزینید. سپس دستگاه هدف را انتخاب کنید تا صفحه‌ی مورد نظر به دستگاه دیگری ارسال شود.

مقاله‌های مرتبط:

انتظار می‌رود با برگزاری کنفرانس خبری مایکروسافت در روز آینده، اطلاعات بیشتری از ویژگی‌های مرورگر اج مطرح شود. مایکروسافت در نظر دارد فردا نسخه‌ی بعدی سیستم‌ عامل خود یعنی ویندوز ۱۱ را معرفی کند و در مورد سرویس‌ها و نرم‌افزارهای مرتبط با آن اطلاعات جدیدی ارائه بدهد. طبیعتا مرورگر اج اهمیت فراوانی برای ردموندی‌ها دارد و می‌توان انتظار داشت که بخشی از کنفرانس خبری مایکروسافت به معرفی امکانات بیشتر برای نسخه‌ی دسکتاپ و موبایل اج اختصاص یابد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا