قابلیت جدید جست‌وجوی گوگل از کاربر دربرابر اخبار جعلی محافظت می‌کند

گوگل هفته گذشته در کنفرانس توسعه‌دهندگان گوگل موسوم به Google I/O درباره قابلیت جدیدی در جست‌وجوی مرورگرش موسوم به «درباره این نتیجه» (About this Result) صحبت کرد. 

به‌گزارش phonearena، قابلیت «درباره این نتیجه» با هدف جلوگیری از گسترش اخبار جعلی و اطلاعات نادرست معرفی شده و به کاربران کمک می‌کند درباره منبع نتایج جست‌وجویشان اطلاعات بیشتری به‌دست آوردند. این قابلیت را در قسمت پایین وب‌سایت در فهرست نتایج جست‌وجو می‌توان مشاهده کرد و به‌کمک آن کاربران می‌توانند توصیف وب‌سایت از خود و نظرات دیگران درباره آن و لینکی به صفحه ویکیپدیای آن را ببینند. 

مقاله‌ مرتبط:

هدف گوگل از اضافه‌کردن این قابلیت به موتور جست‌وجویش، کمک به کاربران برای تصمیم‌گیری درباره اعتماد کردن یا نکردن به منبعی خاص است. هرچه بیشتر از این قابلیت استفاده شود، کاربران جست‌وجوی گوگل به‌کمک اطلاعاتی که درباره منبعی خاص به‌دست می‌آوردند، می‌توانند تصمیم بگیرند که آیا این منبع مطمئن است یا خیر. 

قابلیت درباره این نتیجه

طبق گفته گوگل، اگر جست‌وجوی کاربر اطلاعاتی به او نمایش دهد که تاکنون هرگز درباره‌اش چیزی نشنیده است، بخش About this Result می‌تواند اطلاعات لازم را دراختیار او قرار دهد یا اگر جست‌وجوی او درباره موضوعی مهم، مثل سلامت یا مسائل مالی است با اطمینان و آسودگی بیشتری می‌تواند از اطلاعات وب‌سایت استفاده کند. 

به‌گفته گوگل، اگر وب‌سایتی صفحه ویکی‌پدیا نداشته باشد، بخش About this Result به کاربر محتوای دیگری ازجمله تاریخی را نشان می‌دهد که وب‌سایت ازطریق گوگل ایندکس شده است. این قابلیت اولین‌بار ماه فوریه در پستی در بلاگ گوگل معرفی شد و قرار است اواخر ماه می برای تمام جست‌وجوها به زبان انگلیسی فعال شود. این قابلیت در آینده برای زبان‌های دیگر نیز ارائه خواهد شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا